گزارش صعود به قله درفک

قله درفک

ارتفاع : 2725 متر

موقعیت : استان گیلان

سرپرست: علی شیبایی

مربی و راهنما : علی مسگری

درباره قله :

درفک نام قله‌ای در استان گیلان و در رشته‌کوه البرز مرکزی است. قله درفک، پرترددترین قله این منطقه، در غرب رشته کوه‌های البرز مرکزی در ۲۷کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار و بخش رحمت‌آباد و بلوکات، دهستان دشتویل در منطقه جنگلی سیاهکل واقع شده‌است. بر روی قله کاسه‌ای شکل درفک و در سمت شمال آن دیواره با بیش از ۵۰۰ متر ارتفاع قرار دارد و چند دهنه غار در کاسه قله از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد آن است.

گزارش صعود :

در روزپنج شنبه مورخ 23 فروردین 97 گروهی متشکل از 30 نفر به سرپرستی آقای علی شیبایی در ساعت 15 از قزوین مقابل صدا سیما به سمت قله درفک حرکت کردند . مسیر حرکت از سمت اتوبان قزوین رشت، توتکابن روستای سیبن ، روستای گلنگش و در نهایت روستای شاه شهیدان بود که گروه ساعت 19 به روستای شاه شهیدان رسیده و با توجه به هماهنگی قبلی در منزل شخصی یکی از دوستان ، شب را به صبح رساندند .

ساعت 5:30 صبح روز جمعه گروه به سمت قله حرکت کردند . در ساعت 8:30 به اربناب اول رسیده و صبحانه را همان جا خوردند. گروه همچنان در جاده خاکی ادامه مسیر میداد بعداز طی 9 کیلومتر به غار یخچالی رسیدند در نهایت ساعت  12:10 در حالی که هوا خوب بود به قله رسیده و بعداز شکرگزاری و گرفتن عکس ساعت 12:30 به سمت پایین حرکت کرده و ساعت 13:30 بابت صرف ناهار نیم ساعت توقف کرده و بعداز صرف ناهار برای بازدید غار رفتند که هوا کاملا مه گرفته شده بود و حرکت به کندی و با کمک جی پی اس به سمت پایین ادامه داشت که ساعت 16:30 به چشمه اول یا همان اربناب اول رسیده بودند که باران شروع به باریدن کرد .در نهایت تمام اعضای گروه در سلامت کامل ساعت 18:30 به روستای شاه شهیدان رسیده و عازم قزوین شدند.